Skip to Content

Özel Yolcu Uçağı Kiralama

PLURES AIR

Plures havacılık, özel şahıslara, yerli ve yabancı şirketlere, derneklere, vakıflara ve tüzel kişilere özel yolcu uçağı kiralama hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sağlarken kaliteden ödün vermemekte, en yüksek konfor, uçuş güvenliği ve uygun yolcu uçağı kiralama fiyatı politikasıyla faaliyet göstermektedir. Resmi ve diplomatik uçuşlar, özel şirketlerin personel nakli gibi durumlar, spor kulüpleri yöneticileri ve taraftarlarına yönelik özel uçuşlar, konser, gösteri ve festival turları, vip uçuşlar, film ve klip çekimi, gemi mürettebatı tahliyesi, askeri personel ulaşımı, acil durum tahliyesi, kişilerin sınır dışı edilmesi gibi durumlarda özel yolcu uçağı kiralama çalışmalarıyla hizmetinizde olan Plures Air, konusunda uzman personeli, dakik ve özenli çalışmalarıyla şimdiden alanında aranan bir havayolu şirketi haline gelmiştir.

Yolcu Uçağı Nedir?

Yolcu uçakları genellikle havayolu firmaları tarafından işletilen, büyük boyutlarda, yolcu ve kargo taşımak için kullanılır. Yolcu uçağı tanımı ülkeden ülkeye değişebilir ancak genel hatlarıyla ticari hizmetler içinde birden fazla yolcu ve kargo taşımak için tasarlanmış uçaklara denir. En büyük yolcu uçakları genellikle geniş vücut jetleridir (wide-body jets) ve sık sık çift koridorlu uçak olarak anılır. Bu uçaklar genellikle birçok yolcu ile havayolu merkezlerinden büyük şehirler arasındaki uzun mesafeli uçuşlar için kullanılır. Biraz daha küçük boyutta, dar gövdeli, tek koridorlu uçak olarak da anılan uçaklar da daha az yolcu ile orta mesafeli uçuşlarda kullanılır. Bölgesel yolcu uçakları genellikle 100 kişilik yolcu koltuğu ve daha az kapasiteye sahip, turbofan ve turboproplar ile güçlendirilmiştir. En hafif yolcu uçakları ise 19 kişilik ya da daha az kapasiteye sahip kısa menzilli uçuşlarda kullanılan uçaklardır.

Yolcu Uçağı Türleri Nedir?

Yolcu uçaklarını dar gövdeli, geniş gövdeli ve turboprop olarak 3 e ayırabiliriz. Bunlardan dar gövdeli uçaklar:

- 100 Kişilik yolcu veya daha az kapasiteye sahip

- Genellikle tek koridorlu

- Tur grupları, şirketler, devler ya da özel seyahatler için ideal

Geniş gövdeli uçaklar:

- 200 Kişilik ila 600 kişilik yolcu kapasiteli

- Genellikle çift koridorlu

- Birden fazla seyahat sınıfı için uygun

Turboprolar:

- Yurt içi ulaşım için ideal

- Engebeli arazi ve kısa pistlerden kalkış yapabilir

Özel Yolcu Uçağı Kiralama

Özel yolcu uçağı kiralama size ne zaman nerede ve nasıl uçmak istediğinizle ilgili mükemmel bir esneklik sunar. Ticari havayolları ile uçan uçakların aksine, yolcu uçağını kiralamak size ihtiyaçlarınıza özel ve gereksinimlerinize uygun bir uçuş sunar. Kiralama özel ya da herkese açık olarak yapılabilir.

Büyük Gruplar İçin Yolcu Uçağı Kiralama

Büyük ve kalabalık gruplar için seyahat planları hazırlamak, onları koordine etmek zor ve zaman alıcı olabilir. Böyle durumlarda biz, yani yolcu uçak kiralama kiralama şirketi Plures, sizlere bütçenize uygun bir şekilde kendi alanlarında uzman gruplarınızı koordine etmekte profesyonel danışmanlar sunuyoruz. Bu sayede daha verimli ve güvenli bir seyahat gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

thy-türk-havayolları-uçak-kiralama

Herkese Açık Grup Uçuşlarında Fiyat Tarifeleri

Grup uçuşlarında fiyat belirli kriterlere göre değişmektedir. Bunlar:

- Rezervasyon süresi: Belirli bir uçuş için daha az yer kalmışsa, genellikle daha pahalı olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca erken rezervasyon yaptırmak sizin ve grubunuz için en iyi oranı yakalamanızı sağlayacaktır.

- Kontenjan Sınırı: Çok büyük gruplar için uçak bulmak kimi zaman zor olabilir. Nedeni bölgesel havayolu firmalarının genel olarak daha küçük kapasiteli uçak kullanıyor olmasıdır.

- Seyahat Tarihleri: Seyahat tarihi fiyatın belirlenmesinde önemli bir faktördür. Fiyatlar yazın ya da kışın farklılık gösterebilir. Talebin çok yoğun olduğu dönemlerde daha yüksek fiyatlar söz konusuyken, sezonun kapalı olduğu dönemlerde daha ucuza uçmak mümkün olacaktır.

- Yetkinlik: Seçtiğiniz firmanın alanında uzman çalışanlara sahip olması size en uygun uçuş fiyatının belirlenmesinde yardımcı olacaktır.

Neden Özel Yolcu Uçağı Kiralama

Özel yolcu uçağı kiralamak size programlarınızda esneklik ve zaman kazandırır. Aynı zamanda sık aralıklarla seyahat etmesi gereken grupların ihtiyaçlarını karşılamanın tek yoludur. Bunlara ek olarak spor turları ve kurumsal ekipler için de mükemmel bir konfor ve gizlilik sağlar. Yolcu uçağı kiralamak hem eğlence hem de iş için insanları bir araya getirir.

Neden Özel Yolcu Uçağı Kiralama

o Zamanı organize etmek için

o Gecikmelere maruz kalmamak için

o Programınızda ve varış noktalarınızda esneklik için

o Konfor, güvenlik ve gizlilik için

o Kendi uçağınız olması için

Neden Uzun Süreli Kiralama

o Özel proje gereksinimlerini karşılamak için

o Start-Up (Yeni Başlayan) havayolu projeleri için

o Yeni güzergahları test etmek için

o Bakım süreçlerinde ya da model yükseltme süreçlerinde yedek uçak için

o En yoğun talep dönemlerinde kapasite için

yolcu-uçağı-kiralama-fiyatları
Yolcu Uçağı Kiralama Fiyatları

Özel yolcu uçağk kiralama fiyatları için uçağın kirası tek tek yolcular tarafından değil tek bir şahıs/şirket tarafından ödenir. Ödeme koltuk koltuk değil, uçak içindir. Herkese açık kiralamalarda ise uçağın kirası her bir yolcu tarafından ayrı ayrı karşılanır. Kiralama da fiyatlar uçağın tipi, yakıt sarfiyatı, havada kalacağı saat, uçağın yeniden konumlandırılması, zeminde taşıma hizmetleri ve yemek maliyetleri gibi çeşitli parametrelere bağlıdır. Uçak tipi belirlenen yolcu sayısı ve müsait olan kiralık uçaklara göre belirlenir. Yolcu uçağının tipine, markasına, modeline, özelliklerine, konforuna ve lüksüne göre özel yolcu uçağı kiralama fiyatları değişmektedir.

Şirketimizin bünyesinde farklı özel yolcu uçakları bulunmaktadır. Özel havayollarının uçakları, charter uçuş yapan uçaklar ve özel jetler ile yolcu sayısına göre uçak seçimi yapılabilmektedir.

5 – 8 Kişilik Özel Uçak

Light jetler, 5 ile 8 kişiliktir. Uçulabilir mesafe süresi 2 ile 3,5 saattir. Özel jet kiralama işlemlerinde en fazla tercih edilen jet modelidir. Midsize jetlerin ise uçulabilir mesafesi 3 ile 5 saat arasında değişmektedir. Yolcu kapasitesi ise maksimum 8 kişidir. Bir lavabo kullanım alanı olup, geliştirilmiş tavan yüksekliğine sahiptir.

10 – 19 Kişilik Yolcu Uçakları

Heavy jetlerin maksimum yolcu kapasitesi 10 - 19 kişi arasında değişen jetlerdir. Kabini oldukça geniştir. Uçma süresi 3 ile 5,5 saat arasında değişmektedir.

Küçük özel yolcu jetleri, 2400 ile 3200 km arasında değişen mesafelerde tercih edilmektedir. Basınçlı alçak tavanlı kabinlere ve soğuk birinci sınıf ikramlara sahiptirler. Ancak bagaj alanı sınırlıdır. Yolcu kapasitesi ise 4 - 6 kişilik arasında değişmektedir.

Orta büyüklükteki jetlerin özellikleri arasında yüksek tavanlı kabinlere sahip olmak ve uçak içi ikramlarda sıcak yemek yiyebilmek sayılabilir. Orta mesafeler için idealdir. (3200 ile 6400 km) İsteğe bağlı olarak uçuş görevlisi hizmeti alınabilir. Bagaj büyüklüğü orta derecededir ve lavabo tesisatı mevcuttur.

Büyük özel jetlerin ise uçuş mesafeleri 6400 ile 11300 km arasında değişmektedir. Yolculara azami konfor ve rahatlık sunarlar. Kabinleri yüksek tavanlıdır, bagaj yeri geniştir ve lavabo ile bir uçuş görevlisi mevcuttur. VIP müşteriler ve üst düzey yöneticiler, iş adamlarının en çok tercih ettiği özel uçak tipidir.

Plures, sunduğu güven, yenilik ve konforun ışığında, özel yolcu uçak kiralama işlemlerini sorunsuzca gerçekleştirmek, kaliteli bir hizmet ile seyahat edebilmeniz için İstanbul merkez ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Özel yolcu uçak kiralama fiyatlarını öğrenmek ve kiralama işlemlerinizi başlatmak için hemen arayın.

7/24 Kalkışa Hazırız!
PLURES AIR